PreSonus Sceptre S8 - Monitor studyjny -5% na pierwsze zakupy z kodem "START"!. Tanie oferty ze sklepów i opinie.

chwilowy brak towaru

  • Producent: PreSonus
  • Kategoria: Głośniki i monitory odsłuchowe

Sceptre, czyli berło to odwieczny symbol władzy królewskiej. Monitory studyjne PreSonus Sceptre CoActual to najwyższa arystokracja wśród odsłuchów studyjnych - jednocześnie pod względem jakości brzmienia, jak i wierności przekazu.

Cenowo są jednak dostępne dla wszelkich właścicieli małych studiów nagrań, wywodzących się z rozmaitych grup społecznych.Gdy po raz pierwszy usłyszysz jak grają 2-drożne monitory studyjne Sceptre z serii CoActual™, odkryjesz w swoich nagraniach szczegóły, których nie słyszałeś korzystając z innych odsłuchów charakterystycznej konstrukcji.

szczególnie pokaźna scena dźwiękowa, detaliczność, a także zachwycająca dynamika monitorów Sceptre wprawią cię w nieopisane zdumienie. Niezwykła jakość przetwarzania dźwięku jest konsekwencją użycia innowacyjnego układu współosiowego, który zintegrowano z 32-bitowym procesorem obsługującym technologię Fulcrum Acoustic TQ™ Temporal Equalization Technology™.technika PreSonus CoActual – leżąca u sedna brzmienia każdego monitora studyjnego z kolekcji Sceptre - polega na zastosowaniu specjalnych przetworników pracujących w układzie współosiowym i połączeniu ich z potężnej mocy cyfrowym procesorem DSP obsługującym algorytmy TQ.Tajemnica jednej osiProjektanci głośników od dawna perfekcyjnie zdają sobie sprawę z zalet, jakie daje ułożenie współosiowe przetworników i to, jak punktowe źródło wpływa na spójność brzmienia całego zestawu i symetryczną charakterystykę rozpraszania.

Jednak do niedawna, produkcja wolnych od akustycznych niedoskonałości systemów współosiowych była niewiarygodnie kosztowna.Problemy wynikające z wykorzystania układu współosiowego rozwiązać można przy pomocy cyfrowych procesorów DSP o wielkiej mocy, i montując wykwintne, najwyższej klasy przetworniki.

Z tego też względu, w przeszłości podobne konstrukcje dostępne były wyłącznie w ramach systemów z najwyższej półki cenowej, wyposażonych w zewnętrzne procesory.Na szczęście niezwykłe, najnowocześniejsze rozwiązania techniczne od producenta Fulcrum Acoustic pozwoliły projektantom PreSonusa przeskoczyć większość przeszkód związanych z układem współosiowym, i sięgnąć po niezwykłe właściwości tego typu konstrukcji.Specjalne, wyprodukowane na zamówienie przetworniki i produkowane poprzez Dave’a Gunnesa z Fulcrum algorytmy TQ to tajemnica dzięki, której monitory Sceptre CoActual grają tak spójnym i przezroczystym dźwiękiem, jakiego do niedawna spodziewaliśmy się jedynie po systemach odsłuchowych z przedziału high-end.Sceptre - arystokracja w każdym caluSeria Sceptre obejmuje dwa modele monitorów.

Monitor studyjny Sceptre S8 CoActual posiada 8-calowy driver nisko/średniotonowy i i 1-calowy [25 mm], umieszczony w tubie przetwornik wysokotonowy, zespolone do postaci jednego układu współosiowego z dostrojonym systemem cewek.

Model Sceptre S6 różni się tym,zastosowano w nim driver nisko/średniotonowy w wymiarze 6.5-cala. Oba modele mają z przodu otwór rezonansowy.System wzmocnienia rozwiązano dwutorowo: każdy z przetworników napędzany jest wzmacniaczem w klasie D o mocy 90 W RMS, z wewnętrznym pochłaniaczem ciepła.

Każdy monitor Sceptre ma zastosowany zasilacz [gniazdo IEC] i przełącznik zasilania z podświetleniem LED.Wszystkie monitory z linii Sceptre posiadają symetryczne wejścia sygnałowe na złączach XLR, a także liniowe ¼ TRS z regulacją poziomu.Gdy do wyjątkowych przetworników, potężnego układu DSP obsługującego nowoczesne oprogramowanie i znakomitego układu wzmocnienia dodamy pokaźny zestaw regulacji brzmienia i układ zabezpieczenia głośników okaże się, że mamy do czynienia z nowym, przystępnym cenowo standardem wśród odsłuchów bliskiego pola, dedykowanym dla projektowych studiów nagrań i do zastosowań komercyjnych.dokładnie tak jak się tego spodziewasz po firmie PreSonus, monitory studyjne Sceptre tworzone są z najwyższej jakości składników i swoją jakością zasługują na miano sprzętu dla muzycznych arystokratów.

Do tego ten majestatyczny wygląd!Układ współosiowy i algorytmy TQ™w środku każdego monitora Sceptre znajduje się czip DSP umożliwiający obsługę algorytmów Fulcrum Acoustic TQ. Procesor stosowany jest do sterowania charakterystyką odbić, do kompensacji odchylenia od charakterystyki liniowej i redukcji wszystkich nierównomierności w torze przetwarzania.w efekcie mamy do czynienia z monitorami współosiowymi, które jakością przetwarzania przewyższają mnóstwo z najdroższych monitorów studyjnych.Władza w Twoich rękachPokładowy procesor DSP, oprócz tego,gwarantuje tak dobre przetwarzanie w układzie współosiowym, pozwala na użytkownikowi Sceptre - przy pomocy zestawu regulatorów regulacji - optymalizację brzmienia w dowolnym pomieszczeniu, w którym pracujesz nad miksami.

Brzmienie odsłuchów można nieprzeciętnie dostroić do warunków akustycznych każdego studia.Służy do tego m.in. Przełącznik Acoustic Space którym zmienia się właściwości filtra drugiego rzędu ustawionego na częstotliwości 100 Hz.

Przełącznik ma cztery położenia, odpowiadające zróżnicowanym wartościom tłumienia [bez tłumienia, -1.5 dB, -3 dB oraz -6 dB]. Możesz w pełni kontrolować poziom podbicia pasma basowego, które występuje, gdy monitory ustawione są blisko ściany lub w rogu wnętrza.

Jeśli nie chcesz tłumić częstotliwości basowych, ustaw przełącznik w pozycji 0 dB. Pełną charakterystykę brzmienia Sceptre ustawisz przy pomocy kolejnych parametrów regulacji dostępnych w każdym monitorze.Bezpieczeństwo ma znaczenieProblem zakłóceń zewnętrznych dotyka większości głośników.

Jednak monitory Sceptre wyposażono w system zabezpieczeń przed większością z nich. Ekranowanie elektromagnetyczne izoluje przed zakłóceniami radiowymi, które nieraz przedostają się do sygnału i mogą być słyszalne.

[Jeżeli kiedykolwiek słyszałeś jak w głośniku wzmacniacza gitarowego nagle pojawia się głos lektora z audycji radiowej, będziesz wiedzieć, o jakie zakłócenia chodzi].Monitory Sceptre również zabezpieczenie przed przegrzaniem i układ antyprzepięciowy na wyjściu uniemożliwiający zniszczeniu głośników w sytuacji zwarcia na końcówkach.

W końcu, wzmacniacze mocy zaopatrzono w system „miękkiego startu". Nigdy nie doświadczysz powodującego uszkodzenia trzasku w głośnikach w chwili ich włączenia.Królewskie brzmienieDla monarchów berło było symbolem władzy na terenie ich królestwa.

Z monitorami studyjnymi PreSonus Sceptre Ty przejmujesz kontrolę nad brzmieniem we własnym królestwie, czyli w twoim studio. Korzystając z tych, idealnie zaprojektowanych monitorów współosiowych usłyszysz ścieżki i miksy tak należycie, jak nigdy wcześniej.

I co najkorzystniejsze, by je zdobyć nie musisz płacić królewskiego myta! Funkcje: technika CoActual - niedoskonałości akustyczne rekompensowane są przy pomocy cyfrowego procesora DSP, a punktowe źródło zapewnia symetryczną i precyzyjną bazę stereo, niepowtarzalny, zespolony przetwornik współosiowy zaopatrzony w 8-calowy [model Sceptre S8] albo 6.5-calowy [w modelu Sceptre S6] driver średniopasmowy i 1-calowy [25 mm], schowany w tubie przetwornik wysokotonowy dostarczający koherentną fazowo falę akustyczną, potężny układ DSP zezwala na korektę brzmienia przy pomocy systemu Temporal Equalization™ z zestawem zróżnicowanych filtrów, Regulacja brzmienia: Poziom sygnału przetwornika wysokotonowego [0 dB, +1 dB, -1.5 dB, -4 dB], Regulacja Acoustic Space [0 dB, -1.5 dB, -3 dB, -6 dB], Filtr górno-przepustowy [Wył., 60 Hz, 80 Hz, i 100 Hz, nachylenie -24 dB/oktawę], wydajność [od +4 dBu do -10 dBV], Dwutorowy wzmacniacz w klasie D o mocy RMS 180 W, z odprowadnikiem ciepła, Ekranowanie elektromagnetyczne, układ antyprzepięciowy na wyjściu i ochrona przed przegrzaniem, Symetryczne wejścia sygnałowe na złączach XLR i liniowych ¼ TRS z przypasowaniem poziomu, Wzmacniacze z układem "miękkiego startu" uniemożliwiającym trzaskom w momencie włączania, Maksymalny, stały poziom SPL 102 dB, Zasilacz wewnętrzny ze złączem IEC, Przełącznik zasilania On/Off z podświetleniem LED.

dane techniczneWejścia 1- symetryczne XLR, 1- Symetryczne ¼" TRS, sprawność Pasmo przenoszenia, ± -3 dB: 46 Hz - 20 kHz, Pasmo przenoszenia, ± -10 dB: 38 Hz - 23 kHz, Częstotliwość podziału zwrotnicy: 2.4 kHz, Moc wzmacniacza pasma basowego [przy 4Ω]: 90 W, HMoc wzmacniacza wysokich częstotliwości [przy 4Ω]: 90 W, Poziom szczytowy SPL [z 1 metra]: 116 dB, Przetwornik niskich częstotliwości: 8-calowy, papierowy wzmacniany włóknem szklanym, Przetwornik wysokotonowy: Przetwornik ciśnieniowy z membraną 1-calową, Impedancja wejściowa: 10 kΩ, System regulacji brzmienia Regulacja poziomu głośności Volume: Potencjometr liniowy, Regulacja pasma wysokiego: Ust.

neutralne., +1, -1.5, -4 dB, Filtr dolno-zaporowy: Ust. Neutralne, 60, 80 Hz, 100 Hz Regulacja Acoustic Space: Ust. Neutralne, -1.5, -3, -6 dB, Zabezpieczenia Ekranowanie elektromagnetyczne, Układ antyzwarciowy, Układ antyprzepięciowy, Ochrona poprzez przegrzaniem, Turn-on/off transient, Filtr częst, subdźwiękowych, Bezpiecznik napięcia, Zasilanie 100-120 V ~50/60 Hz albo 220-240 V ~50/60 Hz pokrywa kolumny Laminowana winylem, płyta średniej gęstościBudowa Szerokość: 290 mm, Głębokość: 300 mm, Wysokość: 400 mm, Waga: 11 kg.

Sprawdź podobne produkty

Top produkty w kategorii: Głośniki i monitory odsłuchowe